Brak produktów
Published :
2018-10-16 10:49:18
Categories :
Mode
Wielu właścicieli czworonogów ma obawy przed podawaniem psu ziemniaków oraz karm, które je zawierają. Uważają, całkiem niesłusznie, że jest to zapychacz pozbawiony jakichkolwiek wartości odżywczych. Czemu niesłusznie? Otóż ziemniaki to warzywa będące cennym źródłem węglowodanów, błonnika pokarmowego oraz wielu witamin i składników mineralnych. Podane czworonogowi w odpowiedniej formie, wspierają prawidłowe funkcjonowanie psiego organizmu.
Nie ma przeciwwskazań, by z diety zdrowego czworonoga całkowicie wyeliminować ziemniaki. To warzywa, będące źródłem cennych dla zdrowia czworonoga substancji odżywczych. Ziemniaki stanowią źródło witaminy A, C czy witamin z grupy B oraz minerałów, takich jak magnez, wapń, potas, fosfor i żelazo. Oprócz tego, zawierają dużą ilość błonnika pokarmowego, korzystnie wpływającego na pracę całego układu pokarmowego. Mają także właściwości przeciwzapalne. To również świetne źródło polifenoli – związków działających przeciwnowotworowo i chroniących przed rozwojem chorób ze strony układu krążenia.
Ziemniaki są lekkostrawne i nie obciążają układu pokarmowego, a dzięki wysokiej zawartości węglowodanów stanowią wartościowe źródło energii. To produkt, który może stanowić świetne wzbogacenie diety psów uczulonych na gluten oraz z wrażliwym przewodem pokarmowym. Za sprawą obecnych w kartoflach witamin i minerałów, podawanie tego warzywa naszemu pupilowi może pomóc nam zbilansować jego dietę, a tym samym wspierać jego zdrowie i prawidłowy rozwój. Trzeba jednak podkreślić, że ziemniaki można podawać psu, ale w odpowiedniej formie. Jakiej?
Ziemniaki można dawać psu pod warunkiem, że były bardzo długo gotowane i w zasadzie są już rozgotowane. Dzięki temu można je będzie zgnieść na papkę. Uważajmy jednak, by nie podać zwierzakowi zbyt ciepłych ziemniaków, które mogłyby wywołać groźny dla jego życia – skręt żołądka. Do miski psa nie powinny też trafiać ziemniaki solone, ponieważ nadmiar soli w diecie czworonoga może doprowadzić do jego zatrucia. Nie zaleca się też karmienia psa ziemniakami przechowywanymi w lodówce, dlatego że pod wpływem niskiej temperatury ulega zmianie ich struktura, co może przełożyć się na problemy z ich strawieniem. Warto przy tym dodać, że kartofle powinny stanowić nie więcej niż 1/3 całości domowego posiłku przyrządzonego dla naszego pupila.
Bezwzględnie nie wolno podawać psu kartofli surowych, niedojrzałych, kiełkujących, zzieleniałych, a także odkrojonych z nich części i obierków. Dlaczego? W takich ziemniakach znajduje się solanina, tj. silnie toksyczny związek, który jest bardzo groźny dla zdrowia i życia czworonoga.
Wielu producentów karm dla psów dodaje do swoich produktów ziemniaki jako cenne źródło węglowodanów. Najczęściej składnik ten można spotkać w karmach przeznaczonych dla psów zmagających się z problemami ze strony układu trawiennego, jak również z alergią pokarmową. Wówczas występują w tych produktach jako zamiennik zbóż, na które wiele zwierząt jest uczulonych z uwagi na obecność glutenu, a także ryżu. Warto przy tym dodać, że decydując się na podanie naszemu pupilowi wysokiej jakości karmy dla psa z ziemniakami, mamy pewność, że dostarczamy mu optymalną dla niego ilość tego wartościowego warzywa.
Dobrej jakości karmy dla psów z ziemniakami, stanowiące pełnowartościowy i zróżnicowany pokarm dla czworonoga to:
To karma holistyczna klasy Super Premium, będąca produktem całkowicie naturalnym, w której składzie znajdują się najwyższej jakości surowce. To karma bezzbożowa, lekkostrawna i zawierająca aż 70 % mięsa królika, obok którego znajdziemy także ziemniaki i białko ziemniaczane. Produkt ten przeznaczony jest dla dorosłych, wrażliwych psów.
To kolejny przysmak dla Twojego pupila z ziemniakami i łososiem w roli głównej. To idealna karma dla psów nietolerujących wszystkich rodzajów zbóż. Dzięki wysokiej zawartości białka i optymalnej ilości składników mineralnych, pokarm ten jest doskonały także dla psich seniorów.
Prezentowany produkt to karma weterynaryjna dedykowana psom zmagającym się z chorobami przewodu pokarmowego i nietolerancją pokarmową. Zawiera tylko jedno źródło białka zwierzęcego, tj. kaczkę i jedno źródło węglowodanów w postaci ziemniaków. To karma łatwostrawna i dobrze przyswajalna.